Zákaz předních rámů v EU?

Informace k tématu ochranné rámy

Na základě uveřejnění zprávy v novinách (Gazette) opakovaně straší zpráva, že ochranné rámy jsou zakázané nebo zakázány být mají.

NENÍ PRAVDA, ŽE JSOU ZAKÁZÁNY OCHRANNÉ (ABSORPČNÍ) RÁMY! TYTO RÁMY JSOU PODLE ZÁKONA POVOLENY

Ochranné rámy jsou i nadále dle zákona povoleny, pokud jsou užívány podle platných předpisů s HOMOLOGAČNÍM SCHVÁLENÍM Ministerstva Dopravy ČR

Na základě podání zprávy mediím se staly ochranné rámy terčem kritiky.

Německé ministerstvo dopravy k tomuto sděluje: Z různých stran (...) byl požadován úplný zákaz ochranných rámů. Ministerstvo dopravy se s tímto názorem nestotožňuje. Místo toho doporučuje zavedení jednotného platného předpisu pro země EU.

Klasické ochranné rámy nebo "absorpční přední rámy"

Při uvažování o zákazu ochranných rámů nebylo v diskusi rozlišeno mezi klasickými ochrannými rámy a "absorpční přední rámy".
Dříve byli rámy skutečně vyráběny k ochraně vozidel. V dnešní době je však příslušenství konstruováno tak, že vyhovuje nejen stylingovým požadavkům, ale zároveň i bezpečnosti.
Také konstrukce dnešních terénních vozidel v podstatě nic jiného nepřipouští.

Terénní vozy s ochrannými rámy nejsou dle statistik nijak zvlášť významnými činileli při dopravních nehodách. Naopak přispívají k snižování nákladů na opravu vozů.

Do dnešního dne neexistuje žádný důkaz o tom, že by vznikal nějaký potenciál nebezpečí při používání systémů absorpčních předních rámů. Existují analýzy úřadu pro provoz dopravy, které prokazují, že nehody chodců včetně dětí, které by způsobily terénní vozy s ochrannými rámy, nemají v nehodovosti žádný zvláštní význam.

V případě nových informací Vás budeme neprodleně na těchto stránkách informovat.
Pokud máte nějaké přípomínky či dotazy k tomuto tématu kontaktujte nás na níže uvedeném spojení.

Telefonicky: 325 594 393 nebo E-mail

Světla HELLA